prywatny-zlobek-chorzow-LOGO

 

 

„DZIECKO JEST CHODZĄCYM CUDEM, JEDYNYM, WYJĄTKOWYM I NIEZASTĄPIONYM”

 

PHIL BOSMANS

 

Jesteśmy jednym z pierwszych żłobków prywatnych powstałych w Chorzowie. Od 2009 r. świadczymy profesjonalne usługi z zakresu opieki nad dziećmi w wieku od 6 miesiąca życia do 3 lat. Stawiamy na naukę samodzielności, a także rozwoju sfer poznawczych. Dzięki naszemu doświadczeniu rodzice mogą być spokojni oddając nam swoje skarby pod opiekę. Najlepszą gwarancją naszych kompetencji są liczne pozytywne opinie rodziców naszych podopiecznych, którzy polecają nas dalej – rodzinie i znajomym.

 

 

Niewątpliwym atutem jest nasza lokalizacja – żłobek znajduje się w Chorzowie, na terenie Parku Śląskiego, z dala od ruchu ulicznego.   Jesteśmy pierwszym i jedynym żłobekiem w Chorzowie w nurcie leśnym z elementami uważności / mindfulness. Ze względu na naszą lokalizację kładziemy ogromny nacisk na kontakt z naturą, spacery, zabawy na powietrzu. Zapewniamy dzieciom „naturalne” dzieciństwo, pełne zabaw, polisensorycznych doświadczeń, stwarzając warunki fizycznego i emocjonalnego kontaktu z przyrodą oraz bezpośredniego przeżywania pór roku. Różnorodność zjawisk przyrodniczych, bogactwo barw i kształtów rozbudza ciekawość świata. W takich okolicznościach dzieci chętnie szukają odpowiedzi na pytania, które podsuwa im otaczająca je natura. Jest to dobra, wręcz konieczna do wykorzystania okazja, wspierająca ogólny rozwój małego człowieka.

Nasze dzieci oprócz korzystania z dobrodziejstw natury, jakie daje nam otulina Parku Śląskiego będą uczestniczyć w zajęciach jogi z elementami treningu uważności/mindfulness. To trening, który skupia uwagę na byciu w obecnej chwili oraz doświadczaniu „ tu i teraz” poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia, sprzyja zwiększania poziomu skupienia i koncentracji u dzieci, lepszej samoświadomości i regulacji emocji, wyciszenia i zmniejszenia napięcia spowodowanego napływem zbyt dużej ilości bodźców.

 

 

Nasz żłobek o powierzchni użytkowej 220 m2 pod każdym względem zaadoptowany została pod potrzeby najmłodszych dzieci. Składa się z szatni, czterech sal, sypialni, kuchni wraz ze zmywalnią naczyń, łazienki dla dzieci. Wszystko zostało wyposażone w atestowane mebelki i zabawki. Budynek spełnia wszystkie wymogi Sanepidu oraz Straży Pożarnej.

Pracujemy 12 miesięcy w roku w godzinach 7:00 – 17:00, pięć dni w tygodniu.

Nasz żłobek przyjmuje dzieci w wieku od 0,6 do 3 lat do czterech grup liczących od 10 do 16 dzieci.